Фото

10 3 4
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Погода Львів
 • 23Жов

  Виконувати Закон зобов’язані всі громадяни, в тому числі і ті які займають високі посади.

  Тим більше Закон мають виконувати всі органи влади в тому числі і місцевої влади.

  Мешканці центральної історичної частини міста Самбора, глибоко обурені тим, що живуть  в пеклі, яке створив  міський голова Тарас Копиляк.

  Хронологія подій:    

  Самбірський міський голова Т. Копиляк в лютому місяці 2011 року розпочав війну з мешканцями центральної історичної частини м. Самбора, відкривши транзитний рух автотранспорту через історичну, центральну частину м. Самбора.

  Рішенням Самбірської міської ради від  «05» квітня  2011 року №21,  ініціатором якого був Т. Копиляк, було зобов’язано ТЗОВ “Самбірська ГРОД” звільнити проїжджу частину вул. Шевченка від кафе «Молодіжне» до медичного коледжу.

  Частина депутатів міської ради, підтримала його починання, щодо знищення  архітектурних пам’яток, які мають статус Національного значення, і знаходяться в основному в центральній історичній частині міста, а також житлових будинків, які збудовані в 18-19 та на початку 20-го століття. Також в центральній історичній частині міста знаходяться підземні переходи, які можуть обвалитися під час інтенсивного транспортного руху.

  Отже, фактично одноособовим рішенням Копиляка було відкрито наскрізний транзитний  рух по цій частині вулиці з виїздом на площу Ринок біля пам’ятника Тарасу Шевченку, і дальше по вул. Руській, Міцкевича.

  Мешканці будинку по вул. Шевченка, 4, в якому проживає депутат Самбірської міської ради Микола Кундис, терпіли цьому страшному безчинству, цілодобовому транзитному автомобільному руху, два місяці і потім самовільно закрили бетонними клумбами виїзд на площу Ринок біля пам’ятника Т. Шевченку.

  Як стало відомо мешканцям будинку по вул. Шевченка, 3, по вул. Руська, 2, пл. Ринок, 14, рішенням Самбірської міської ради від  «05» квітня  2011 року №21 «Про визначення місць паркування транспортних засобів на території центральної частини міста та впорядкування вуличного руху»,  розділ 4 –   дозволено рух легкового автотранспорту з вул. Шевченка по вул. Шептицького, Руська, Міцкевича до вул. Б. Хмельницького, 11 (адмінприміщення ЖЕК №1) тільки в робочі дні ( крім неділі та святкових днів) в період з 7:00 до 16:00 год., а потім ще одним  рішенням продовжили до 18:00 год. і дозволили рух в неділю та святкові  дні.

  Мотив такого рішення міської ради – був такий, щоб розгрузити односторонній рух автотранспорту по вулиці Валовій в часи пік, тобто з 8 год. до 16 год.

  Але чому транзитний рух транспортних засобів в історичній частині міста триває цілодобово, особливо в нічний час і не дає можливості мешканцям нормально спати, пояснити не може ні міський голова Копиляк, ні депутати, які голосували за це рішення.

  Мешканці центральної, історичної частини міста, в тому числі мешканці будинку по вул. Шевченка, 3  доведені до відчаю тим, що міська влада дозволила незаконний цілодобовий  транзитний рух транспортних засобів в історичній частині міста, чим значно погіршила умови їхнього проживання, вийшли 10.05. 2011 р. з протестом,  на вулицю Шевченка з ціллю припинити транзитний рух транспортних засобів в історичній частині міста.

  Після цієї акції, мешканці будинку по вул. Шевченка, 3 направили  10.05.2011 р. «Колективну скаргу» Самбірському міському голові та депутатам Самбірської міської ради, з проханням припинити цілодобовий  транзитний рух транспортних засобів в історичній частині міста. Відповідь на це колективне звернення 41–го мешканця,  Копиляк надав на 43-ій день, що показує його зневагу не тільки до людей, але й до ЗАКОНУ.

  Мешканці   будинку пл.  Ринок 14  та  мешканці сусідніх будинків пл.  Ринок 12,  пл. Ринок 13, вул. Руська 2 також подали “Колективне звернення” від 15.08.2011 р. на ім’я Самбірського міського голови  Копиляка Т.В. та їм прийшла відписка, що по аналогічному зверненні мешканців будинку по вул. Шевченка, 3 триває розгляд справи в суді і остаточна відповідь їм буде надана після винесення рішення судом.

  Від постійної  цілодобової вібрації та викидних автомобільних газів, під загрозою руйнування опинилась рідкісна архітектурна пам’ятка Національного значення – костел Святого Станіслава ( в якому є знаменитий на всю Європу органний зал), та ще чотири пам’ятки,  які є пам’ятками архітектури Національного значення. В житлових будинках появилися великі тріщини, а на проїжджій частині по вул. Шептицького прогнулося дорожнє покриття так як під ним проходять підземні ходи.

  Ніхто не давав права ні міському голові Копиляку Т.В., ні депутатам Самбірської міської ради, своїми рішеннями завдавати шкоди пам’яткам архітектури та зовнішньому довкіллю, тим більше коли це рішення протирічить Закону.

  В даному випадку, Самбірська міська рада, приймаючи вказане вище рішення допустила порушення наступних Законів:

  - “Про охорону культурної спадщини”, – не погоджено дане рішення з Міністерством   культури   України  (Держкультурспадщини);

   - “Про регулювання містобудівної діяльності”, -  не виконуються вимоги закону, щодо охорони    культурної   спадщини, охорони житлового фонду, особливо житлових будинків збудованих XVII- XIX ст.., які в будь-який момент під інтенсивною вібрацією, яку спричиняє  транзитний рух автотранспорту,  можуть обвалитися.

   - “Про забезпечення санітарного та епідемічного  благополуччя населення”, – не враховано нанесення шкідливого впливу шуму, вібрації, викидів шкідливих газів від транзитного руху транспортних засобів, чим поставлено під загрозу здоров’я та життя мешканців центральної, історичної частини міста. Порушено санітарні норми захисної зони житлових об’єктів  при транзитному русі  в житловій зоні;

  - “Про охорону навколишнього природного середовища”,  –  міською радою не вжито необхідних заходів щодо запобігання та недопущення перевищення встановлених рівнів вібрації, акустичного й іншого шкідливого фізичного впливу на  здоров’я людини в населених пунктах, спричинених транзитним  рухом;

  “Про охорону атмосферного повітря”,  –  відповідно до «Методики визначення викидів автотранспорту для проведення зведених розрахунків забруднення атмосфери міст» не проведено розрахунок забруднення повітря в житловій зоні автомобільними газами, а саме:  діоксиду азоту, оксиду вуглецю, сажі, вуглеводнів (бензин, гас), діоксиду сірки, формальдегіду, бенз(а)пирена, а так само аерозолів сполук свинцю. Не встановлено відповідну ширину (50 метрів) санітарно-захисної зони по забрудненню повітря діоксидом азоту -  при транзитному  русі автотранспорту на відстані  трьох метрах від  житлових будівель;

  відповідно до  “Правила дорожнього руху”, порушено норму ст. 26,    в якій вказується про,  рух у  житловій та пішохідній зоні а саме: 

  п.п. 26.2. У житловій зоні забороняється:

  а). транзитний рух транспортних засобів.

  порушено норму статі 52-1, в якій вказується про, повноваження Державтоінспекції  Міністерства внутрішніх справ України у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, а саме:

  погодження поданих у  встановленому  порядку  пропозицій стосовно  проектів та схем організації дорожнього руху.

  Тобто, при прийнятті Самбірською міською радою вказаних вище рішень, у відповідності вимогам цієї статті не було погоджено схему організації дорожнього руху, в житловій та пішохідній зоні, яка знаходиться в  центральній, історичній частині міста Самбора.

  Також міська влада зобов’язана була опублікувати в газеті Самбірської міської ради «Новини Самбора» проект вказаного вище рішення із проектом-схемою проїзду, для обговорення громадою, а також дати роз’яснення працівникам ДАІ, та водіям з якою ціллю і кому дозволено проїзд в історичній, частині міста та встановити відповідні заборонні знаки.  

  –  відповідно до Закону України  “Про дорожній рух”, – порушено норму ст. 27, в якій вказується про,  організацію дорожнього руху на автомобільних  дорогах, вулицях, а саме:  

  Зміни в  організації  дорожнього  руху  з метою  підвищення інтенсивності  руху транспортних засобів за рахунок зниження рівня безпеки дорожнього руху не допускаються.

  Тобто, при прийнятті Самбірською міською радою вказаних вище рішень, всупереч вимогам цієї статті було значно збільшено інтенсивність  руху транспортних засобів в  центральній, історичній частині міста Самбора, до 400 автомобілів на 1 годину, чим дуже знизився рівень безпеки дорожнього руху.

  Дивно такий факт, що ні один самбірський журналіст, не став на захист княжого міста Самбора, та мешканців, центральної, історичної частини міста, а журналісти з газети міської ради, «Новини Самбора», та журналісти з газети «Високий Замок», Роман Іванчук і Тарас Богович, –  насміхалися з мешканців, центральної, історичної частини міста, друкуючи слова Копиляка, що треба було людям знати де купляти квартири. Більшого цинізму від цих містечкових журналістів годі було чекати.

  Тобто Копиляк, навіть не усвідомив того, що він своїми словами зазіхнув на конституційні права громадян, щодо вільного вибору місця проживання.

  Продемонструвавши свою зневагу до конституційних  прав громадян Копиляк уже переходить із статусу  директора Самбора, в статус маленького царька, який буде вказувати де мають жити його піддані (а не вільні громадяни) і чим дихати, викидними газами чи свіжим повітрям.

  Він сам живе в елітній парковій зоні і дихає свіжим повітрям а мешканці, центральної, історичної частини міста живуть жахливих умовах шуму, вібрації, і смороді з викидних газів.

  Копиляк забув, що він обіцяв служити громаді, а не громада йому, і що він слуга громади, а не навпаки.

  А тих хто обманює громаду – не виконує своїх обіцянок,  в народі  називають – КИДАЛАМИ.

  Але, для того, щоб громада зрозуміла, хто такий насправді Копиляк, треба розповісти, як розвивалися події дальше. 

  Спочатку,  «Позовну заяву» мешканців центральної частини м. Самбора до Самбірської міської ради та міського голови Копиляка  слухав Самбірський міськрайонний  суд. Але потім представники Копиляка, виконкому та міської ради в суді, Роман Пицик,  Тарас Терлецький, Михайло Янів – почали заявляти  відвід суддям, які слухали справу.

  Одні із самбірських суддів задовольняли клопотання про відвід, інші оголошували самовідвід, а потім справу передали на розгляд в Старосамбірський районний суд Львівської області.

  Старосамбірський районний суд, в особі судді Ніточко Людмили Йосипівни, виніс рішення від 15 травня 2013 року, яким скасовано рішення Самбірської міської ради від  05.04.2011 року №21 «Про визначення місць паркування транспортних засобів на території центральної частини міста та впорядкування вуличного руху».

  Апеляційний адміністративний суд виніс рішення від 21.08.2014 року, яким залишив в силі вказане вище рішення  Старосамбірського районного суду.

  В касаційну інстанцію (Вищий адміністративний суд України)  Копиляк не подавав касаційної скарги, так як розумів, що рішення Самбірської міської ради від  05.04.2011 року №21 є незаконне і шансів на те, що суд касаційної інстанції скасує рішення судів першої та апеляційної інстанцій, фактично немає.

  В 2014 році вже організовано двохсторонній рух по вул. Валовій – який повністю забезпечує рух транзитного транспорту по маршруту Львів – Старий Самбір – Турка, це те про, що я говорив Копиляку ще в 2011 році, відновити двосторонній рух по вул. Валовій і не запускати наскрізний рух транзитного транспорту в історичну центральну частину міста.

  І хоч рішення Самбірської міської ради від  05.04.2011 року №21 скасовано судом, та цілодобовий транзитний рух  транспортних засобів в історичній частині міста триває, і не дає нормально проживати мешканцям ні вдень ні вночі.

  Копиляк тепер несе персональну відповідальність за незаконний транзитний рух, який знищує центральну, історичну частину міста, пам’ятки Національного значення.

  Не таких змін очікували виборці міста, ні від Копиляка, ні від міських  депутатів з фракції “Фронту змін”, які  голосували за рішення, що завдає руйнації  історичній  частині міста Самбора та нищить здоров’я людей, та за інші рішення, які нанесли шкоду громаді Самбора.

  Якщо перестав думати головою Копиляк, бувший член СДПУ(о), то принаймі  пани міські депутати могли б подумати, яке цілодобове пекло створили своїм рішенням, для мешканців центральної, історичної частини міста і проголосувати за закриття наскрізного руху транзитного транспорту через центральну житлову історичну частину міста, адже доїзд до всіх будинків був нормальний, коли на вул. Шептицького  був перекритий рух. 

  В зв’язку з цим, мешканці центральної, історичної частини міста Самбора звертаються до депутатів Самбірської міської ради, які будуть обрані на цих виборах  прийняти на першій сесії міської ради рішення, яким забезпечити припинення наскрізного транзитного руху транспортних засобів в історичній частині міста, що триває цілодобово включаючи  неділю та святкові дні.

  Адже потреби наскрізного транзитного руху через центральну, історичну частину міста Самбора в той час коли відкрито двосторонній рух по вулиці Валовій, немає!!!!                             

  Якщо новобрані депутати Самбірської міської ради не забезпечать припинення наскрізного транзитного руху автотранспорту, то мешканці центральної, історичної частини міста Самбора, залишають за собою право всіма законними методами зупинити наскрізний транзитний рух в історичній частині міста Самбора.

  25 жовтні 2015 року,  пройдуть вибори до місцевих органів влади і Копиляк перестане бути міським головою, це вже очевидно!!!

  Йому прийдеться після виборів глянути самбірчанам в очі, і за все що накоїв відповісти:

  • за ліквідацію філії Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка;
  • за виселення підрозділів позашкільної освіти, (зокрема станції юних натуралістів) з приміщень, які належали управлінню освіти;
  • за проведені ремонти  в школах по завищених цінах;
  • за обіцяні, але не збудовані очисні споруди і каналізаційні колектори;
  • за обіцяний але не відремонтований будинок «Просвіти»;
  • за  обіцяні але не відремонтовані дороги;
  • за ремонт тротуарів та спорудження двох кілець (названих в народі «яйцями Копиляка»), по завищених в кілька разів розцінках;
  • за відсутність інвесторів та обіцяних нових робочих місць;
  • за виведення нерухомого майна, з балансу  управління освіти на баланс ЖЕКу – без громадських слухань та належного висвітлення цього питання в ЗМІ;

  за свідоме, штучно створене, за попередньою змовою з своїми заступниками та керуючим справами,  перешкоджання у проведенні передвиборчої агітації, шляхом обману – а саме проведення публічних дебатів на посаду Самбірського міського голови;

   -   за багато інших справ, які накоїв Копиляк за час свого правління…

  Озеро «Молодіжне», заросло верболозом.

  Відпочинковий парк біля озера «Молодіжне» стоїть в жахливому стані.

  А маєток Копиляка –  процвітає біля цього парку !!!

  Копиляк не прийшов на дебати 17.10.2015 року  чим зневажив громаду, як в 2010 році зневажив громаду Михайло Кіт – тому і не був обраний.

  П’ять  років керував Копиляк, як хотів  – і ні одної  критичної статті про його помилки, недоліки  в керівництві не написав “найчесніший” журналіст – Роман Іванчук на шпальтах газети «Високого замку».

  Якщо би Тершовчин чинив першкоди в проведенні передвиборчої агітації, шляхом обману – то не тільки б у газеті «Високий замок» було б про це надруковано – весь Інтернет би був наповнений статтями Романа Іванчука.

  Але якщо це Копиляк чинив першкоди в проведенні передвиборчої агітації то критикувати нельзя …..

  Ганьба таким журналістам !!!!

  Тарас Копиляк –  бувший член СДПУ(о) –  а СДПУ (о) –  це партія Медведчука –  який є кумом Путіна, але як відомо бувших членів СДПУ(о) не буває –  всі вони на контролі в Медведчука!!!!

   23.10.2015 року.

  Автор: admin, 4:40 pm

Комментарі закриті.